Nowy Świat
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Poradnik 'Jak przetrwać' dotyczący pierwszych chwil na tym forum

Go down

Poradnik 'Jak przetrwać' dotyczący pierwszych chwil na tym forum Empty Poradnik 'Jak przetrwać' dotyczący pierwszych chwil na tym forum

Pisanie by Barlar Sro Lis 20, 2013 8:18 pm

Zauważyłem że jest tu kilka osób które no cóż... nie miały do czynienia z forum jakiegokolwiek typu, ale też osoby które dopiero mogą się tu zapisać a też nigdy na ''czymś takim'' nie były więc postanowiłem napisać taki krótki poradnik, co trzeba robić aby tzw. przeżyć bez skarg i denerwowania adminów.

1. Postać... jest to po... istota [?] którą piszę się/ tworzy fabułę razem z innym userem który posiada inną postać. Bez niej, bez jej opisu [kp] nie zezwalam na korzystanie z forum i najczęściej zawieszam taką osobę;

2. Kp... temat/strona/ nie wiem jak to nazwać... w którym opisuje się postać wedle wzoru napisanego przeze mnie oczywiście;

3. Avatar to chyba proste... po prostu zdjęcie które jest podobne... albo raczej to kp jest do niej podobna. Ogólnie takie jakby... no zdjęcie które pokazuje reszcie jak wygląda postać którą się pisze;

4. Posty... to chyba też jest proste... po prostu post w którym pisze się w wybranej osobie to co robi postać, co się dzieje, może nawet krótkie opisy, no coś dzięki czemu druga osoba może odpisać;

5. Regulamin - Najpierw oczywiście trzeba zapoznać się z regulaminem, osoby bystre i mądre zauważą że na samym dole napisałem iż trzeba przenieść się do następnego tematu i te reguły zaakceptować skromnym: Akceptuję ;

6. Kp - Opisanie postaci, często szczegółowo, trzymając się podanego wzoru i podanej liczbie minimalnej ilości zdań:
-Imię i nazwisko postaci - Czyli imię i nazwisko postaci, akceptowane są również tytuły szlacheckie oraz ksywy;
-Wiek - No więc wiek, może być podawany w latach 'rasowych' (ile ma się jako przedstawiciel tej i tej rasy) i najczęściej ludzkich, chyba że nie są one możliwe do zamienienia;
-Gatunek i/albo Rasa - Rasy i gatunki są już opisane, więc wszystko jest proste;
-Szlachcic, tak/nie - Ogółem czy postać pochodzi ze szlachetnej rodziny, o czym oczywiście powinno być napisane w historii (w kp);
-Typ - To raczej też powinno być proste... a jak nie to google.pl i wszystkiego można się dowiedzieć;
-Stan cywilny - Zmieniany razem z rozwojem fabuły, oczywiście chodzi o to czy postać spotyka się bardziej na serio z drugą postacią;
-Swoboda - Chwilowo status 'niewolnik' nie jest dostępny, ponieważ osoba która pomagała mi pisać te wszystkie tematy nagle sobie poszła i już nie wróciła;
-Charakter - Po prostu charakter, opisany w tylu zdaniach ile jest napisane we wzorze kp, z którym oczywiście trzeba się zapoznać po zaakceptowaniu regulaminu;
-Zainteresowania - Tego nie trzeba tłumaczyć;
-Wygląd - Opis avatara, najlepiej aby był z nim zgodny, chociaż nie przeszkadza mi jeśli trochę będą się różnić;
-Lubi/Nie lubi - Nie trzeba tłumaczyć;
-Fetysze - Wystarczy wejść TUTAJ;
-Ciekawostki - To czego nie można dołączyć do innej kategorii, lub gdy po prostu trudno jest to wszystko połączyć;
-Historia - Ogółem opis tego co działo się przed przybyciem do tego Świata;
-Umiejętności - To co potrafi robić, co kontrolować postać; Również można zostawić to miejsce puste, później jednak nie będę akceptował zmian (puste na inne).


Co do kp to to już koniec.

Posty...
-Pisane mogą być w 1 lub 3 osobie, tylko i wyłącznie z użyciem języka polskiego i poprawnej ortografii (błędy kują mnie w oczy, przez co się denerwuję, a wtedy nie jest fajne), idealnej interpunkcji nie wymagam ponieważ sam nie jestem z tego zbyt dobry;
-Najlepiej aby dokładnie opisywały sytuację, by nie było nieporozumień;
-Nie wolno naruszać swojej kp w postach (np zupełna zmiana postaci, wyglądu itp.);
-(łącznie z kp) Pozwalam na pięciokrotną zmianę posta, potem najczęściej albo usuwam albo zgłaszam że jest mały problem i trzeba to rozwiązać;
-Oprócz tych wyżej można wszystko.


Hm...
-Jeśli ktoś zechciałby pomóc mi w rozbudowie forum to zapraszam (GG: 47786140); Jest możliwy awans, więc się opłaca.

I to chyba już koniec pierwszej części poradnika 'Jak przetrwać'.

Aha, jak ktoś jeszcze czegoś nie wie to niech napisze do mnie na chacie lub w pw, od razu albo to zamieszczę albo po prostu odpowiem.
Barlar
Barlar
Admin

Liczba postów : 160
Join date : 13/07/2013

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach