Mieszkanie nr 1

Strona 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Go down

Re: Mieszkanie nr 1

Pisanie by Gilbert on Czw Gru 12, 2013 4:25 pm

- Nie - odparłem szczerze, ramiona lekko mi opadły. - Ale pewnie prędko coś wymyślę, znajdę tylko jakąś inspirację.
Na chwilę zamilkłem, przyłapując się na tym, że mnę w palcach rąbek mojej koszulki. Prędko zostawiłem ją w spokoju.
- Czy dzisiaj też... masz tyle czasu... żebyśmy mogli coś zrobić razem? - zapytałem nieco niepewnie.
Gilbert

Liczba postów : 284

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Czw Gru 12, 2013 4:28 pm

- Oczywiście. W tym mieście nie ma za dużo do roboty, więc pewnie i tak cały dzień spędziłbym bezczynnie w pokoju, grając - odparł z lekkim uśmiechem, układając się w siadzie skrzyżnym tak, żeby być przodem do chłopaka.
- Co ciekawego chciałbyś dzisiaj porobić? - spytał, sam w głowie szukając jakichś sensownych propozycji.
Hikaru

Liczba postów : 292

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Czw Gru 12, 2013 4:30 pm

- Czy ja wiem... możemy gdzieś na przykład iść. Albo posiedzimy tutaj, ale wtedy też trzeba by wymyśleć jakieś kreatywne zajęcie.
Myślenie z samego rana przychodziło mi z niejakim trudem. Jeszcze większą komplikacją była sama obecność Hikaru. Od wczoraj, po pewnym czasie rozmyślań, zaczynam dostrzegać, że jest... po prostu ładny. Z czasem pewnie będzie dla mnie piękny.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Czw Gru 12, 2013 4:36 pm

- Wczoraj coś mówiłeś o narysowaniu mnie - przypomniał sobie, w zamyśleniu podpierając podbródek o otwartą dłoń.
- Wiesz, jeśli nadal masz na to ochotę, nie musimy się ruszać z pokoju. Możemy tu zostać i pobawić się w rysowanie mnie. Oczywiście tylko zaproponowałem, możesz wybrać coś innego. - oznajmił w końcu z lekkim uśmiechem, unosząc lekko brew w górę.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Pią Gru 13, 2013 1:53 pm

Pokiwałem głową, przypominając sobie to, co mówiłem wczoraj. Przez krótką chwilę myślałem, po czym odparłem swobodnie:
- Okej, ale musielibyśmy się przenieść... cóż, tak jak wczoraj. Na parapet.
Uśmiechnąłem się do niego łagodnie.
- Tam jest najlepsze światło, teraz szczególnie. Tak więc, jeśli nie sprawi ci to problemu...
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Pią Gru 13, 2013 5:45 pm

- Nie ma sprawy - odparł zaraz, jak zwykle leniwie schodząc z łóżka. Sprawnie wyskoczył na parapet, obserwując z niemałym zaciekawieniem Gilberta.
- Jeszcze jakieś specjalne życzenia co do ułożenia? - spytał z lekkim uśmiechem, wygodniej sadowiąc się na parapecie. Odruchowo zerknął na okno, czując niemały zawód, bowiem jak na razie nie zanosiło się na opady śniegu.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 11:56 am

- Właściwie to siądź sobie, jak chcesz. Przy czym ja... ja muszę mieć lepszy widok.
Wziąłem do ręki szkicownik i dwa miękkie ołówki, po czym zszedłem z łóżka. Na szczęście parapet był na tyle szeroki, że mogłem spokojnie jeszcze się na nim zmieścić. Usiadłem zatem po przeciwnej stronie Hikaru, stawiając na parapecie jedną nogę i opierając na niej szkicownik. Podniosłem na chłopaka wzrok i uśmiechnąłem się blado.
- Jak wolisz. Możesz albo skupić wzrok na mnie, albo zagapić się na coś za oknem, obojętnie. Bylebyś się zbytnio nie ruszał.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 12:04 pm

- Więc pozwól, że będę skupiał swój wzrok na tobie - uśmiechnął się szeroko i zaraz zastygł w jednej pozycji, wpatrując się w chłopaka. Starał się nawet nie drgać, żeby chłopakowi było jak najlepiej rysować. Od czasu do czasu tylko mrugał, co było odruchem bezwarunkowym.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 12:12 pm

Odchrząknąłem cicho, nie mogąc powstrzymać bladego uśmiechu, po czym od razu wziąłem się do pracy. Z początku tradycyjnie, określiłem długość i szerokość twarzy, jej kształt, zaznaczyłem z lekka rysy. I tu mi się zaczęło komplikować. Nie, zeby rysowanie portretów przychodziło mi z trudnością, po prostu problem polegał, na tym, że to był ten konkretny portret. Konkretnej osoby. Chyba chciałem narysować to zbyt idealnie, bo co chwilę ścierałem dopiero co postawioną kreskę i zaznaczałem ją od nowa, przesuniętą o pół milimetra.
Wreszcie stwierdziłem, że już lepiej chyba nie da rady. Strzeliłem pobieżne cienie i spojrzałem niepewnie na Hikaru.
- Pewnie zachcesz urwać mi głowę, ale wiedz, że się starałem. - usprawiedliwiłem się żałośnie, po czym odwróciłem szkicownik, pokazując mu rysunek.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 12:45 pm

- Zaraz urwać głowę. Narysowałeś wszystko strasznie szybko, jestem ciekawy jak wyszło - oznajmił, a gdy chłopak pokazał mu rysunek chwilę trwał z lekko uchylonymi ustami, nie potrafiąc znaleźć odpowiednich słów. Szkic był jednym słowem idealny. Nie tylko pokazywał każdą, nawet najdrobniejszą rysę Hikaru, ale też tak jakby go przedstawiał w innym świetle.
- Pięknie rysujesz. Aż nie wiem jak to określić, nie da się wyrazić tego słowami - oznajmił w końcu, po chwili milczenia.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 12:50 pm

Poczułem, jak na mojej twarzy zakwita blady rumieniec. I było to dziwne uczucie, bo prawie w ogóle nie znane. Mimowolnie uciekłem spojrzeniem w dół, mamrocząc pod nosem ciche "Dzięki". Odchrząknąłem, zabierając szkicownik z powrotem do siebie i zamykając go.
- No tak, jakoś wyszło. Jesteś trudny w narysowaniu, wiesz? Rozpraszałeś mnie. - powiedziałem z lekka rozbawiony.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 12:54 pm

- Rozpraszałem? - zachichotał, wreszcie zmieniając nieco swoją pozycję. Przeciągnął się lekko, starając nie zwracać uwagi na strzelające kości.
- Niby dlaczego? Nie robiłem nic poza siedzeniem i wpatrywaniem się w ciebie -oznajmił, udając oburzenie, co podkreślił delikatnie nadętymi policzkami. Rzecz jasna nie był zły ani nic z tych rzeczy.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 12:58 pm

- No właśnie - powiedziałem, patrząc na niego badawczo. Jakby ostatnie dziesięć minut mi nie wystarczyło. - Wystarczyło mi, że się we mnie wpatrywałeś. I że łapaliśmy kontakt wzrokowy.
Odruchowo, chyba z nerwów, znowu zacząłem bawić się rąbkiem mojej koszulki.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 1:01 pm

- Taki kontakt wzrokowy to nic złego - oznajmił po chwili, zaraz bez najmniejszego zażenowania przybliżając się do chłopaka. Odsunął jego włosy, po chwili cmokając go w czoło z lekkim uśmieszkiem.
- Jesteś uroczy, gdy bawisz się swoją koszulą, Lwie - mruknął cicho, dopiero wtedy się od niego odsuwając. Spojrzał na niego, ciekaw reakcji.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 1:09 pm

Z początku zdębiałem, rozchylając delikatnie wargi i tylko patrzyłem, co Hikaru zrobi. Jego pocałunek zaskoczył mnie, ale skłamałbym mówiąc, że to nie było to przyjemne. Było bardzo wręcz przyjemne.
Słysząc jego słowa momentalnie zostawiłem w spokoju swoją koszulkę. Uśmiechnąłem się delikatnie.
- Nieczęsto słyszę, że jestem uroczy. Prędzej ludzie mówią o mnie jako o tym niewychowanym, bogatym dzieciaku bez skrupułów. - powiedziałem zgodnie z prawdą. - Ten parapet zacieśnia nasze więzy.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 1:15 pm

- Bogatym dzieckiem bez skrupułów? - powtórzył i zamrugał zaskoczony oczami, zaraz marszcząc jednak brwi. Nie podobało mu się, że ktokolwiek nazywał w ten sposób Gilberta.
- Nie jesteś taki. Jesteś lwiątkiem, jakiego powoli zaczynam postrzegać jako wielkiego władcę - uśmiechnął się w jego stronę szeroko.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 1:21 pm

Popatrzyłem na niego jakby z wdzięcznością, uśmiechając się szerzej.
- Ja ci dam lwiątko - mruknąłem niby z nutką groźby, co chyba zresztą wychodziło mi najlepiej. To był niemalże mój normalny ton. Przysunąłem się do niego odrobinę bliżej i delikatnie dźgnąłem go w pierś. - Już ten wielki władca bardziej mi pasuje.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 1:32 pm

- Ohh, lwiątko chce szybko stać się władcą? - uśmiechnął się nieco wrednie, chcąc się trochę podrażnić z chłopakiem. Zaraz uniósł lekko swoją brew w górę.
- Nie wiem, czy ci na to pozwolę. Musisz mi udowodnić, że nadajesz się na władcę - zażartował, machając lekko swoimi nogami, jakie luźno spuścił z parapetu.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 3:58 pm

- Czy mam rozumieć to jako wyzwanie? - uniosłem delikatnie podbródek do góry, szczerze zaskoczony, że ktokolwiek próbuje kwestionować moje wszechwładanie światem. Przybrałem luźną postawę.
- A niby w jaki sposób miałbym ci to udowodnić, co? - zapytałem z nutą pogardy, której w żaden sposób nie udało mi się zamaskować. Muszę nad sobą popracować.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 4:24 pm

- Wymyśl coś i spróbuj mnie przekonać. Jesteś w końcu władcą - oznajmił, nie zdejmując ze swoich ust cynicznego uśmieszku. Pogarda w głosie chłopaka go zdziwiła, ale zignorował to. Gilbert w końcu miał dość trudny charakter, jaki osobiście Hikaru zaczynał wręcz uwielbiać. A jeszcze zabawniej było, gdy zaczynał go prowokować tego typu rzeczami.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 4:30 pm

- Ja mam wymyśleć? - upewniłem się, podkreślając pierwsze słowo. Pokręciłem jekby z niedowierzaniem głową i uniosłem brwi.
- A zatem co takiego mógłbym zrobić? Złapać cię, przywiązać do nogi mojego łóżka i kazać się ukorzyć? Albo też zmusić cię siłą do tego, żebyś wreszcie przyznał, że ja. Naprawdę. Jestem. Tu. Władcą.Z każdym słowem w ostatnim zdaniu zbliżałem twarz coraz bliżej do jego twarzy. Oparłem się ręką po jego drugiej stronie, torując mu ewentualną drogę ucieczki.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 4:35 pm

- Nie jesteś władcą. Jeszcze nie uklęknąłem przed tobą na jedno kolano, nie oddałem ci pokłonu. Jestem na równi z tobą - odparł spokojnie, wcale nie cofając się przed twarzą chłopaka. Wręcz przeciwnie, cały czas utrzymywał dość nonszalanckie podejście do sprawy, żeby go nieco zirytować, co uwielbiał robić względem wszystkich.
- Nie mam powodu, dla którego mógłbym uznać to, że jesteś władcą - wzruszył niedbale ramionami.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 4:40 pm

Wypuściłem powietrze nosem, jak wzburzony byk. Ten chłopaczek nie wiedział, z kim zadziera. W jednej chwili złapałem go za nadgarstki i nie dbając nawet o jakąś delikatność, pociągnąłemgo za ręce do góry i przygwoździłem do okna.
Przysunąłem twarz tak blisko jego twarzy, że niemal stykaliśmy się nosami.
- To pewnie też dla ciebie za mało, co? - warknąłem.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Hikaru on Sob Gru 14, 2013 4:43 pm

- Ohoh, widzę że moje lwiątko pokazało pazurki - pozwolił sobie na kolejną prowokację, chociaż miał świadomość, iż lepiej przestać. Nerwowo poruszył swoimi dłońmi, jakie teraz były niemal całkowicie unieruchomione przez chłopaka. Mimo krótkiej znajomości ufał mu, więc nie bał się ani trochę; wiedział, że Gilbert nic mu nie zrobi.
Hikaru

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Gilbert on Sob Gru 14, 2013 4:47 pm

Mimo wszystko dostrzegłem tę nutkę niepokoju w jego oczach. Nie zluzowałem uścisku, tak naiwny nie jestem, ale odrobinkę złagodniałem. Przekręciłem lekko głowę i pocałowałem go krótko w usta.
- Kim jestem? - zapytałem szeptem.
Gilbert

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Pisanie by Sponsored content

Sponsored content

Powrót do góry Go down

Strona 4 z 13 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Powrót do góry

- Similar topics